Domácí

Svého bratrance měl muž odpojit od přístrojů, hrozí mu 20 let

Ústecký krajský soud začne řešit případ muže, který podle obžaloby odpojil v ústecké nemocnici svého bratrance od přístrojů. Souzený bude za pokus o vraždu. Hlavní líčení mělo začít v pondělí ráno, nakonec ale bylo na poslední chvíli přesunuto. Obžalovanému hrozí až 20 let vězení.

Loni v dubnu srazila muže a jeho bratrance dodávka. Zatímco on vyvázl bez vážnějších zranění, bratranec skončil na jednotce intenzivní péče v nemocnici s vážně poraněnou páteří. Podle obžaloby ho měl bratranec během návštěvy odpojit od přístrojů a pak z nemocnice utéct.

"Já jsem tam byl jako na návštěvě, ale já jsem to neudělal. Od mala jsme rostli spolu, já bych to neudělal, to je můj bratranec. Špatně přístroje měl zapojený, nebo s tím někdo šaškoval, to já nevím," vysvětloval obžalovaný František Rajz.

Podle obžaloby muž vypnul dávkovač adrenalinu a zastavil také přívod léků z kapačky. Když se lékařům kvůli zastavenému přístroji rozblikal alarm, okamžitě za pacientem přiběhli a včas ho zachránili, pachatel už tam ale nebyl.

Na otázku, jestli volal pomoc, obžalovaný odpověděl: "Tak jsem nevolal. Jsem měl strach, že jo. Aby to nebylo na mně, že jo."

Související obsah

"Na pana obžalovaného jsem podal obžalobu pro pokus trestného činu vraždy. Je ohrožen trestem v rozpětí 12 až 20 let," uvedl dozorující státní zástupce Vladimír Jan. Obžalovaný má podle obžaloby IQ v pásmu lehké mentální retardace. Motiv se bude řešit až před soudem. Ten by měl začít v květnu.
 

Martin Kočátek/klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz