Domácí

Šokující kontrola! V podniku našli policisté 51 opilých mladistvých

Šokující kontrola! V podniku našli policisté 51 opilých mladistvých
Opilá slečna. Ilustrační foto | Zdroj: Mediafax

Brněnští policisté v pátek kontrolovali, zda se v barech, restauracích a na diskotékách neprodává alkohol mladistvým. Pár ojedinělých případů trumfnul jediný podnik, kde bylo neuvěřitelných 51 mladistvých pod vlivem alkoholu, dva z nich musela převést záchranka do nemocnice, jeden skončil na záchytce s 2,17 promile.

V noci z pátku na sobotu čekal na brněnské policisty skutečně šok. Zaměřili se na nalévání alkoholu mladistvým v barech, restauracích a na diskotékách, objevili několik jednotlivých případů v Židenicích a Komárkově, to ale překonal jediný podnik na Výstavišti.

"Od záchranářů jsme dostali informaci o podnapilé dívce, která musela být převezena do nemocnice. Policisté se tedy přednostně přesunuli do podniku, kde chtěli celou akci končit, a nestačili se divit," popsal policejní mluvčí Pavel Šváb.

Pro část ze 48 podnapilých mladistvých si přijeli rodiče, pro zbytek si zákonní zástupci přijeli na obvodní oddělení. Jedna osoba skončila na záchytce, výsledek dechové zkoušky ukázal 2,17 promile. Dvě děti převezli záchranáři do nemocnice. Plné ruce práce měly dvě desítky policistů.

Související obsah

"Ve věci zahájíme úkony trestního řízení pro přečin podávání alkoholu dítěti. Obsluha v podniku bude mít policistům co vysvětlovat. Právnické osobě hrozí podle zákona za takové jednání až milionová sankce či dvouletý zákaz činnosti," doplnil Šváb.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz