Domácí

Bobista vyletěl z trati do potoka, kvůli zranění pro něj letěl vrtulník

Bobista vyletěl z trati do potoka, kvůli zranění pro něj letěl vrtulník
Zdroj: Záchranná služba

Jezdec na plastových bobech vyletěl z dráhy a spadl přímo do potoka. Při tom si vážně poranil páteř, do akce tak vyrazili záchranáři horské služby, nehodu naštěstí měli kousíček, na pomoc zraněnému tak přispěchali během pár minut. Kvůli poraněné páteři nakonec na místo vyrazil i vrtulník.

Krátce před úterním polednem přijali záchranáři horské služby hlášení o tom, že si muž na plastových bobech způsobil vážné poranění páteře.

„Místo nehody je naštěstí vzdálené od naší stanice jen asi 300 metrů, takže jsme byli u zraněného v podstatě okamžitě. Jakmile jsme jej prohlédli, ihned jsme situaci a jeho zdravotní stav konzultovali s dispečinkem linky 155,“ uvedl Václav Kouba, zasahující člen Horské služby Šumava.

Protože ale byla zranění vážná, rozhodli zdravotníci k závěru, že pro zraněného raději pošlou vrtulník, který nakonec letěl z Plzně. Členové horské služby mezitím zraněného zafixovali do vakuové matrace, po příjezdu sanitky ho transportovali do vozu.

„Pak přiletěl vrtulník a pilot ho vzhledem k poslaným souřadnicím posadil hned vedle našeho skútru. Posádka si pak muže převzala a transportovala ho k dalšímu ošetření do Fakultní nemocnice v Plzni,“ doplnil Václav Kouba.

Související obsah

Horské službě výrazně pomohla aplikace záchranka, záchranáři mohli sdílet svou přesnou polohu. "Musím jednoznačně říci, že spojení aplikace Záchranka přímo s Horskou službou přináší při záchraně zdraví a životů osob v nouzi jen pozitiva. Ostatně, dnešní akce je ukázka dalšího způsobu, jakým aplikaci můžeme využít – data z telefonu záchranáře jdou rovnou na dispečink ZZS,“ prohlásil k dnešnímu zásahu Michal Janďura náčelník Horské služby Šumava. Nezapomněl také varovat sáňkaře a bobisty před riskantní jízdou.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz