šití

VÍKEND: Návrat k šicím strojům

V době, kdy je možné se v obchodě obléct od hlavy až k patě, usedají tisíce žen k šicímu stroji a šijí. Kabáty, džíny, trička nebo dokonce tkaní vlastních látek. Přitom nejsou vyučené švadleny, ani je nežene touha něco ušetřit. Šití je jejich koníčkem, odpočinou si u něj stejně jako třeba muži u fotbalu nebo lepení modelů letadel.

Časy, kdy se šilo hlavně proto, že jste v obchodech nenarazili na slušnou konfekci, jsou dávno pryč. Dnes je domácí šití opět v módě. Jen nás teď místo babiček učí šít internet. Tam se potkaly i Petra s Bárou a rozhodly se, že své zkušenosti budou sdílet také virtuálně.

Petru čeká za měsíc ples. O večerní róbě má jako většina žen přesnou představu. Ale místo toho, aby obcházela obchody a hledala model, který by se jejím vysněným šatům alespoň vzdáleně podobal, radši si je sama ušije.

Bára se živí jako účetní v rodinné firmě, má dva syny a když ji zbyde volný čas, zavře se do své dílny a tvoří. Šít začala už jako dítě, tenkrát spíš z nouze, když ji rodiče odmítli koupit, po čem její srdce prahlo. Časem se z šití stal koníček a dnes obléká skoro výhradně jen vlastní modely.

Více reportáží z Víkendu najdete ZDE.

frm, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz