šití

VÍKEND: Návrat k šicím strojům

V době, kdy je možné se v obchodě obléct od hlavy až k patě, usedají tisíce žen k šicímu stroji a šijí. Kabáty, džíny, trička nebo dokonce tkaní vlastních látek. Přitom nejsou vyučené švadleny, ani je nežene touha něco ušetřit. Šití je jejich koníčkem, odpočinou si u něj stejně jako třeba muži u fotbalu nebo lepení modelů letadel.

Časy, kdy se šilo hlavně proto, že jste v obchodech nenarazili na slušnou konfekci, jsou dávno pryč. Dnes je domácí šití opět v módě. Jen nás teď místo babiček učí šít internet. Tam se potkaly i Petra s Bárou a rozhodly se, že své zkušenosti budou sdílet také virtuálně.

Petru čeká za měsíc ples. O večerní róbě má jako většina žen přesnou představu. Ale místo toho, aby obcházela obchody a hledala model, který by se jejím vysněným šatům alespoň vzdáleně podobal, radši si je sama ušije.

Bára se živí jako účetní v rodinné firmě, má dva syny a když ji zbyde volný čas, zavře se do své dílny a tvoří. Šít začala už jako dítě, tenkrát spíš z nouze, když ji rodiče odmítli koupit, po čem její srdce prahlo. Časem se z šití stal koníček a dnes obléká skoro výhradně jen vlastní modely.

Více reportáží z Víkendu najdete ZDE.

frm, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz