Terorismus

Teroristé chtěli útočit na stadion! Ministr: Celá Francie je v ohrožení

Teroristé chtěli útočit na stadion! Ministr: Celá Francie je v ohrožení
Zdroj: Profimedia

Od začátku ledna zmařily francouzské bezpečnostní služby hned dva teroristické útoky. Informoval o tom ministr vnitra Gérard Collomb. Jeden plán se podle něj týkal atentátu na "velké sportovní zařízení".

"Od prvního ledna jsme zabránily dvěma plánovaným atentátům, které zatím nebyly zcela připravené," sdělil Collomb v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Europe 1. Jeden z plánů cilil na "sportovní zařízení", konkrétněji ale ministr mluvit nechtěl.

Útoky chtěli teroristé provést na jihu a na západu země. "Hrozba stále existuje. Terorismus nás pořád ohrožuje, ta věc zatím není vyřešena a zřejmě potrvá ještě hodně let," prohlásil Collomb. Potvrdil také, že kvůli radikálnímu islamismu se ve Francii uzavřely tři mešity.

Loni zmařily francouzské bezpečnostní služby zhruba dvacet teroristických útoků, oznámil ministr vnitra už dříve. I tehdy uvedl, že neexistuje jediná oblast v zemi, kde by nebezpečí útoku nehrozilo.

Na počátku listopadu 2017 byl ve Francii po dvou letech odvolán výjimečný stav. Při teroristických útocích v listopadu 2015 zemřelo 130 lidí, od ledna 2015 si teroristické atentáty vyžádaly v zemi už 241 obětí.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Terorismus

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Krátká zpráva

Kvůli těžbě v dolu Turow zaplatí Poláci 500 tisíc eur denně

Polsko bude muset kvůli Turowu platit penále 500 tisíc eur denně. Soudní dvůr EU tak vyhověl české stížnosti. Hnědouhelný důl, který měla polská vláda podle EU dávno zavřít, stále funguje kousek od českých hranic. Polská strana nerespektovala předběžné rozhodnutí o přerušení těžby z května. Vyplývá to z tiskové zprávy soudu.

Píše se na Deník.cz