Kosti

Scéna jako z hororu! Ulicemi města plavaly lidské kosti. FOTO

Scéna jako z hororu! Ulicemi města plavaly lidské kosti. FOTO
Zdroj: Policie

Hrůzostrašný pohled se o víkendu nabídl lidem z Olomouce. Na jednom z tamních sídlišť prasklo podzemní potrubí, silný proud vody vyplavil lidské ostatky. Staré mají být asi 200 let.

Vodovodní potrubí prasklo v sobotu odpoledne v olomoucké ulici Pionýrská. "Vlivem silného proudu tekoucí vody mělo dojít k vyplavení lidských kosterních ostatků na pozemní komunikaci," vysvětlila mluvčí policie Irena Urbánková.

Na místo byl přivolán znalec z oboru archeologie, podle kterého jsou ostatky staré nejméně 200 let. Pravděpodobně pocházejí ze hřbitova, který se v uvedené lokalitě nacházel. "Kosterní ostatky byly zajištěny jako archeologický nález k dalšímu zkoumání," dodala Urbánková.

Související obsah

Prasklé potrubí nadělalo pořádnou paseku. Lidem až do nedělního rána z kohoutků netekla pitná voda. "Strážníci na místě zjistili, že voda zaplavila velkou část parkoviště, dále zatéká do podchodu a směrem k silnici na ulici Brněnská. Přes operační středisko byla kontaktována pohotovostní havarijní služba a Technické služby města Olomouce, které provedli technické ošetření zaplavené ulice, aby nedošlo k zamrznutí," dodal mluvčí městské policie Petr Čunderle.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz