Volební model

ANO dál posiluje. Volby by vyhrálo s drtivým náskokem před Piráty

ANO dál posiluje. Volby by vyhrálo s drtivým náskokem před Piráty
Zdroj: Profimedia

Volby by s výrazným náskokem vyhrálo hnutí ANO před Piráty a ČSSD. Vyplývá to z únorového volebního modelu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Do Sněmovny by se podle modelu nedostali lidovci ani TOP 09.

Pokud by se nyní konaly volby do Poslanecké sněmovny, se ziskem 33,5 % by je vyhrálo ANO. Druzí by skončili Piráti s 13 %, třetí pak ČSSD s 12 %. Do Sněmovny by se s přibližně 10 % dostali také občanští demokraté a komunisti, poslední sněmovní stranou by se ziskem 6,5 % byla SPD Tomia Okamury.

Pětiprocentní hranici potřebnou pro vstup do Sněmovny by nepřekročili lidovci, TOP 09 ani STAN. Pouze asi jedno procento lidí by volilo Zelené a Svobodné.

 

Související obsah

ANO, Piráti a KSČM si oproti lednovému modelu polepšili. "Ani v jednom z případů není tato změna ovšem statisticky významná. Současný nárůst ANO kompenzuje výraznější pokles v minulém měsíci. Pokles hodnot ANO v lednovém modelu lze proto chápat spíše jako náhodný výkyv měření než jako změnu v postojích voličů. Z hlediska vývoje lze v tuto chvíli voličské postoje obyvatel ČR označit za stabilní,“ vysvětlují výzkumníci z CVVM.
 

 

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Volební model

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz