Volební model

ANO dál posiluje. Volby by vyhrálo s drtivým náskokem před Piráty

ANO dál posiluje. Volby by vyhrálo s drtivým náskokem před Piráty
Zdroj: Profimedia

Volby by s výrazným náskokem vyhrálo hnutí ANO před Piráty a ČSSD. Vyplývá to z únorového volebního modelu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Do Sněmovny by se podle modelu nedostali lidovci ani TOP 09.

Pokud by se nyní konaly volby do Poslanecké sněmovny, se ziskem 33,5 % by je vyhrálo ANO. Druzí by skončili Piráti s 13 %, třetí pak ČSSD s 12 %. Do Sněmovny by se s přibližně 10 % dostali také občanští demokraté a komunisti, poslední sněmovní stranou by se ziskem 6,5 % byla SPD Tomia Okamury.

Pětiprocentní hranici potřebnou pro vstup do Sněmovny by nepřekročili lidovci, TOP 09 ani STAN. Pouze asi jedno procento lidí by volilo Zelené a Svobodné.

 

Související obsah

ANO, Piráti a KSČM si oproti lednovému modelu polepšili. "Ani v jednom z případů není tato změna ovšem statisticky významná. Současný nárůst ANO kompenzuje výraznější pokles v minulém měsíci. Pokles hodnot ANO v lednovém modelu lze proto chápat spíše jako náhodný výkyv měření než jako změnu v postojích voličů. Z hlediska vývoje lze v tuto chvíli voličské postoje obyvatel ČR označit za stabilní,“ vysvětlují výzkumníci z CVVM.
 

 

mom, TN.cz

K tématu Volební model

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz