Papua-Nová Guinea

Na Papuji-Nové Guineji udeřilo zemětřesení! Umíraly i děti

Tichomořský stát Papua-Nová Guinea zasáhlo silné zemětřesení o síle 7,5 stupně. Vyžádalo si nejméně 31 mrtvých a přes 300 zraněných.

V těžko přístupném vnitrozemí Papuy-Nové Guineje zahynulo nejméně 13 lidí ve městě Mendi a dalších nejméně 18 v lokalitách Kutub a Bosave, informoval podle DPA papuánský deník Post Courier. Mezi oběťmi na životech jsou i čtyři děti. Dalších 300 lidí bylo zraněno.


Ohnisko se nacházelo v centrální části ostrova Nová Guinea. Zatím nejsou přesné informace o způsobených škodách. Otřesy vycházely z hloubky 35 kilometrů. Vyvolaly sesuvy půdy a narušily těžbu nerostných surovin.Související obsahPůl hodiny po prvním zemětřesení pak následovaly ještě slabší otřesy o síle 5,5 stupně. V Papui-Nové Guineji jsou zemětřesení běžná, protože se nachází v takzvaném Ohnivém kruhu, což je zóna častého výskytu zemětřesení a sopečných erupcí, která obklopuje základnu Tichého oceánu.


Před rokem zaznamenali dokonce zemětřesení o síle 8,0 stupně. Pacifické středisko pro varování před cunami nevydalo v souvislosti se zemětřesením žádnou výstrahu.

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz