Vražda

Vražda Jána Kuciaka se týká i ČR! Novinářka Holcová má ochranku

Vražda Jána Kuciaka se týká i ČR! Novinářka Holcová má ochranku
Zdroj: Profimedia

Dvojnásobná vražda slovenského novináře Jána Kociaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové má český přesah. Na tiskové konferenci v Bratislavě to v úterý oznámil šéf policie Tibor Gašpar. Detaily sice nesdělil, oním spojením by ale měla být česká novinářka, která s ním poslední rok a půl spolupracovala.

Život české investigativní novinářky by mohl být ohrožen. S Jánem Kuciakem totiž poslední rok a půl spolupracovala na přípravě článku, který nestihl vydat a který mohl být podle policie příčinou jeho smrti. Informaci přinesl týdeník Respekt.

Ten zároveň upozornil, že česká novinářka je kvůli možné hrozbě pod policejní ochranou. "Nezlobte se, ale nechci a nemůžu se k tomu vyjadřovat," řekla Respektu.

O jaký článek konkrétně šlo, není jasné. Slovenská média ale už v pondělí upozornila, že Ján Kuciak se soustředil na působení italské mafie na východě země. Ústřední postavou jeho zájmu přitom měla být poradkyně slovenského premiéra Roberta Fica Mária Trošková, která podle některých médií podnikala ve firmě s Antonínem Vandalou, podezřelým z napojení na italskou mafii.

Související obsah

O smrti svého kolegy promluvil i novinář Tom Nicholson a potvrdil teorii o italské mafii. Řekl, že s Kuciakem spolupracoval na údajném rozkrádání eurofondů a informace si na toto téma s Kuciakem vyměnil naposledy před týdnem. Nicholson tvrdí, že mohl zavražděný Kuciak ohrozit mafii tím, že chtěl zveřejnit informace o čerpání evropských fondů na východě Slovenska a propojení mafie s politiky (psali jsme ZDE).

Související obsah

Ján Kuciak byl chladnokrevně zastřelen minulý týden i s partnerkou Martinou, se kterou měl plánovat svatbu. Těla se našla v domku nedaleko Bratislavy. Policie sice prověřuje i verzi, že smrt dvojice nemusela souviset s prací novináře, zatím se ale jeví nepravděpodobná. A vzhledem k tomu, že Holcová je nyní pod ochranou policie, je jasné, co je pro policisty horkou stopou.

Podívejte se na reportáž:

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz