Asteroid

Zemi zítra těsně mine asteroid! Vědci ho objevili teprve v pondělí

Zemi zítra těsně mine asteroid! Vědci ho objevili teprve v pondělí
Zdroj: Profimedia

Už zítra naši planetu jen těsně mine asteroid. Vědcům se přitom letící objekt podařilo zpozorovat teprve v pondělí.

Rychlostí 18 560 km/hod proletí v pátek odpoledne mezi Zemí a Měsícem asteroid velký jako autobus. Zemi mine na vesmírné poměry velmi těsně, od naší planety bude jen 105 000 kilometrů daleko.

Asteroid má nepravidelný tvar (od 5,6 do 12 metrů) a astronomové ho zpozorovali díky nejmodernějšímu teleskopu teprve v pondělí. Vesmírné těleso by pro nás nemělo představovat žádné nebezpečí. A díky nejmodernějším technologiím bude možné jeho průlet sledovat na internetu!

Související obsah

Jen během letošního roku už podobných asteroidů zachytili astronomové 17. Neznamená to ale, že by se jejich počet nějak výrazně zvyšoval. Astronomové je pouze díky lepšímu vybavení dokážou snáze detekovat, píše Earth Sky. Přímý přenos z průletu asteroidu můžete sledovat zítra od 18:30 na stránkách virtualtelescope.eu.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Asteroid

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Krátká zpráva

Kvůli těžbě v dolu Turow zaplatí Poláci 500 tisíc eur denně

Polsko bude muset kvůli Turowu platit penále 500 tisíc eur denně. Soudní dvůr EU tak vyhověl české stížnosti. Hnědouhelný důl, který měla polská vláda podle EU dávno zavřít, stále funguje kousek od českých hranic. Polská strana nerespektovala předběžné rozhodnutí o přerušení těžby z května. Vyplývá to z tiskové zprávy soudu.

Píše se na Deník.cz