Jičín

Týraný Ronny se pomalu zotavuje. Útulek promluvil o jeho stavu

Pejsek Ronny, kterého brutálně zmlátil jeho majitel, se z velmi vážných zranění pomalu zotavuje. Útulek, který nákladnou léčbu platí, popsal jeho zdravotní stav.

"Čelist se zatím hojí, ucho vypadá dobře, bohužel s okem to vypadá špatně," popsal na Facebooku Městský útulek pro opuštěná a zatoulaná zvířata Děčín s tím, že se mu oko snaží zachránit.

Od pátku je pejsek stabilně na antibiotické léčbě, bere také léky na bolest. Tyran mu vykopal zuby, takže se nemůže zatím sám najíst. "Krmit se musí několikrát denně z ruky po kouscích, nemůže zatím pořádně kousat, fixační dráty bude muset mít přibližně měsíc. Oči, ucho i drobné rány se ošetřují také několikrát denně," popsal.

POZOR: Galerie obsahuje drastické obrázky

 

I když si pejsek prošel peklem, na lidi nezanevřel. "Ronny si užívá návštěvníků, kteří ho přijeli navštívit a podpořit. Je u nás jak doma. K cizím je spíše zpočátku opatrný. Zatím je ještě vyplašený z každého prudkého pohybu, šustnutí či hlasitější rány. To má tendence reagovat útěkem, nebo se za nás schovat," dodal útulek.

Ronnyho popisují jako klidného a velmi hodného psa. "Je velmi čistotný, mazlivý, sám si umí i říct o venčení. Je to mladé zvíře, ještě mu není rok," popsali lidé z útulku a děkují za velký zájem o pomoc zvířeti. Jeho léčba je velmi nákladná. Zájemci mohou na Ronnyho léčbu také přispět: 19-921402389/0800, variabilní symbol: 3410142321.

 

Související obsah

Děsivý případ týraní odhalil strážník Václav Němeček minulý týden. Podařilo se to díky všímavému muži, který na nevhodné zacházení se psem včas upozornil. Případ si převzala policie. Podle ran na těle psa docházelo k jeho týrání delší dobu. Majiteli za brutální bití psa hrozí tříleté vězení. Více čtěte zde

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz