Dívka

Brutální smrt dívky (2): Teta ji ubila přezkou pásku, říká obžaloba

Brutální smrt dívky (2): Teta ji ubila přezkou pásku, říká obžaloba
Zdroj: Thinkstockphotos

Poslední a smrtelnou ránu dvouleté holčičce z Rokycanska, která zemřela loni v říjnu, zasadil kožený opasek s kovovou přezkou. Vyplývá to z obžaloby, kterou podal k soudu státní zástupce a podle které měla holčičku utýrat její teta.

Dívenka zemřela po pěti dnech v nemocnici na následky krvácení do mozku. Zabít ji mělo několik ran do hlavičky, které holčičce podle obžaloby způsobila teta a pěstounka v jedné osobě.

Žena si měla na holčičce vylévat vztek často. Stačilo, aby dívka odmítala jíst, neposlouchala nebo plakala, obviněná žena ji v rozčilení bila do různých částí těla, kousala do tváří, strkala. Výsledkem byly krevní výrony v oblasti hlavy, trupu a končetin. Dlouhodobé týrání vyvrcholilo 5. října.

"Mohu potvrdit, že součástí popisu skutku v obžalobě je mimo jiné také jednání spočívající v úderech koženým páskem zakončeným kovovou přezkou do hlavičky dítěte," potvrdil mluvčí Krajského soudu v Plzni David Ungr.

Podle informací TV Nova měla dostat rány nejméně tři. Pak upadla do bezvědomí, žena s ní začala prudce třást a polévat vodou, aby se probrala. Pomoc holčičce, která se dusila, museli ale nakonec zavolat až sousedé. Záchranáři ji v bezvědomí transportovali do plzeňské nemocnice, kde po několika dnech zemřela. Viníkem byla určena teta.

Související obsah

"Obviněná mohla vzhledem k intenzitě útoků a nízkému věku poškozené takový následek předpokládat,“ tvrdí žalobce. Soud se má podle informací TV Nova případem zabývat zhruba za čtrnáct dní.

"Je obžalovaná ze spáchání trestných činů týrání svěřené osoby a těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti. V případě zjištění viny hrozí obžalované trest odnětí svobody v trvání osmi až šestnácti let," dodal Ungr.

Manželský pár měl od července loňského roku v péči dvě nezletilé děti (půl roku, dva roky). Pětadvacetiletá pěstounka měla týrat starší dítě.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz