Přemysl Pitter

Příběh Československého Wintona! Přemysl Pitter zachránil stovky dětí

Podívejte se na strhující příběh jedinečného pedagoga, humanisty a pacifisty Přemysla Pittra. Tento muž během nacismu i komunismu zachránil v Československu stovky dětí bez rozdílu víry a původu.

Osud si s ním pohrál a on sám s ním dokonce chtěl dobrovolně skoncovat. Pak se ale něco zlomilo a Přemysl Pitter se rozhodl, že svůj život zasvětí bezmezné pomoci dětem.

Zdroj: TV Nova


Založil na svou dobu bezkonkurenční dětské útočiště, pomáhal židovským dětem po příchodu nacistů, stejně jako těm německým v době, kdy se k moci drali komunisté. Příběh muže, kterému mnozí přezdívají český Winton, přitom není široké veřejnosti příliš známý. Po stopách Přemysla Pittra se proto vydal redaktor magazínu Víkend David Krásný.

Sledujte Víkend také na Facebooku.

TN.cz/vem
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Přemysl Pitter

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Krátká zpráva

Kvůli těžbě v dolu Turow zaplatí Poláci 500 tisíc eur denně

Polsko bude muset kvůli Turowu platit penále 500 tisíc eur denně. Soudní dvůr EU tak vyhověl české stížnosti. Hnědouhelný důl, který měla polská vláda podle EU dávno zavřít, stále funguje kousek od českých hranic. Polská strana nerespektovala předběžné rozhodnutí o přerušení těžby z května. Vyplývá to z tiskové zprávy soudu.

Píše se na Deník.cz