Zaměstnání

Je ideální čas změnit práci! Kde vám při nástupu dají až 250 tisíc?

Počet volných pracovních míst v Česku opět stoupl. Firmy se tak začínají přetahovat o schopné zaměstnance a nabízejí také vysoké náborové příspěvky. Jsou i takové, kde zaměstnanec dostane na přivítanou přes sto tisíc korun.

Takovou situaci jsme mohli zažít naposledy za socialismu. Práci dostane prakticky každý. Volných pracovních míst je přes 240 tisíc a firmy neváhají sáhnout do kapsy, aby ty schopné zaplatily.  

Největší náborové příspěvky dostávají programátoři. Ale peníze na ruku dostane téměř každý, kdo dnes přestoupí do jiné firmy. Čtyřicet tisíc dostane i montážní dělník, 20 tisíc klidně řidič vysokozdvižného vozíku.
 

Náborový příspěvek 15tisíc už dostane i prodavačka. Přitom řetězce lidem za pokladnou nabízejí nástupní mzdu 28 tisíc.

Armáda nabízí rekrutům až čtvrt milionu, policie 150 tisíc. Náborové příspěvky nabízí i městská policie v Brně - kdo oblékne uniformu strážníka, dostane 50 tisíc.

Související obsah

Stejný boj se vede třeba o lékaře. Jihomoravská záchranná služba získala pro zaměstnance mimořádnou dotaci. "Částka 150 tisíc je pro lékaře, pokud zůstane 3 roky," uvedla mluvčí jihomoravské záchranné služby Michaela Bothová. 

Podle ekonomů už nezaměstnanost klesat nebude. Počet lidí bez práce totiž dosáhl minima a ti co nepracují ani pracovat nechtějí. Zaměstnanci teď mají jedinečnou šanci změnit práci a ještě na tom slušně vydělat.

ČTĚTE TAKÉ:

Měníte práci? 10 rad pro úspěšný start v novém zaměstnání
15 profesí, které (ne)prospívají zdraví: Neškodíte si při práci?

mom/Josef Svoboda, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz