Zvířátka v ZOO

Jarní slunce vylákalo brněnská lvíčata na procházku! VIDEO

Po dlouhé zimě se konečně jaro hlásí o slovo a první slunečné dny vylákaly do výběhu v brněnské zoo i nedávno narozená lvíčata.

Jak je vidět na videu, lvíčatům se venku líbí. Zpočátku byli sice trošku nesmělí, nakonec se ale osmělili a výběh si za bedlivého dohledu matky pořádně prohlédli. Je jasné, že s teplejším počasím budou lvíčata ve výběhu čím dál častěji.

Brněnská lvíčata se narodila 29. prosince, první přišlo na svět v 19:53, druhé ve 23:55. Pro jejich matku Kivu to byla první zkušenost s porodem a starostí o potomky, o které se stále teprve učí pečovat. V první půlce února pak došlo k první kontrole mláďat veterinářem, který během ní zjistil jejich pohlaví. Už měsíc tedy víme, že se jedná samce a samičku.

Související obsah

"Mláďata jsme zvážili, naočkovali, očipovali a samozřejmě jsme také zjistili pohlaví. Mají to hezky rozdělené, jedno lvíče je kluk, druhé holka. Kivu se o ně skvěle stará, i když rodila poprvé,“ uvedla před měsícem kurátorka chovu savců Zoo Brno Dorota Gremlicová.

Lvíčata zatím nemají jména. Jméno pro samičku vybírá v anketě veřejnost na webových stránkách brněnské zoo, jméno samečka určí kmotr lvíčat, kterým je známý tenista Radek Štěpánek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz