Doprava

Radní se pustila do Krnáčové! Kdo může za kolaps, je podle ní jasné

Radní se pustila do Krnáčové! Kdo může za kolaps, je podle ní jasné
Zdroj: ČTK

Od pondělního rána kolabuje doprava na Žižkově i v dalších čtvrtích Prahy. Auta kvůli opravě silnice nesmějí do části Husitské ulice, jezdí proto Seifertovou. Tam ale blokují tramvajové i autobusové linky. Místostarostka pro Prahu 3 se proto pustila do magistrátu i Technické správy komunikací.

Zacpané ulice, půlhodinová zpoždění tramvají, autobusy jedoucí krokem. Tak v pondělí vypadala doprava na Žižkově i v dalších částech Prahy, kam postižené linky jezdí. Mohla za to uzavírka jediné ulice - Husitské, která potrvá zřejmě až do listopadu.

Primátorka Adriana Krnáčová se přitom o víkendu nechala slyšet, že doprava v Praze žádné větší problémy nemá a Pražané jsou jen "zpovykaní". Stěžují si podle ní na věci, které v zahraničí neřeší nebo kolem nich alespoň není takové haló.

Místostarostka pro Prahu 3, kam Žižkov spadá, se ale domnívá, že vina je právě na straně magistrátu. "Způsob rekonstrukce Husitské je ze strany magistrátu a TSK nezvládnutý. Jsou to totiž oni, kdo rekonstrukci provádí a nese za ni plnou odpovědnost," napsala Lucie Vítkovská na facebook.

Související obsah

Od začátku plánování oprav prý radní pro Prahu 3 magistrát i Technickou správu komunikací upozorňovali na "dopravní pohromu", kterou může uzavírka vyvolat. "Byli jsme ubezpečování, že je vše řádně připravené a že se nebude opakovat katastrofa ze Zenklovy ulice. Ano, neopakuje se, je to totiž ještě mnohem horší," uvedla Vítkovská.

Po magistrátu teď městská část požaduje, aby vyčlenil několik strážníků na řízení dopravy v okolí Husitské. Radnice podle Vítkovské vše řeší se zástupci městské i státní policie, stejně jako s TSK a pražským dopravním podnikem.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Doprava

Důležité Události

Píše se na Deník.cz