Televize

Češi sledují televizi čím dál víc. Každý skoro 4 hodiny denně

Češi sledují televizi čím dál víc. Každý skoro 4 hodiny denně
Zdroj: isifa.com

S nástupem počítačů a internetu předpovídali odborníci televizi velký úpadek sledovanosti. Ten se však nekoná, spíše naopak. Televize se v českých domácnostech těší stále větší oblibě. Dokazuje to nový výzkum agentury Nielsen Admosphere. Průměrný Čech podle něj stráví každý den u televizní obrazovky 3 hodiny a 45 minut.

Výzkum ukazuje, že televizi má v současnosti 95 procent českých domácností. Doba, kterou u ní průměrný Čech tráví, navíc každým rokem roste. Před 10 lety se lidé zdrželi u obrazovky v průměru téměř 3 h a 15 minut. Nyní lidé sledují televizi ještě o půl hodiny déle.

Diváci jsou také více náročnější a vysílání tak sledují i v lepší kvalitě. Téměř dvě třetiny domácností přijímají stanice v rozlišení HD. Minimálně jeden televizor s plochou obrazovkou má pak doma 90 procent diváků.

Češi si ovšem oblíbili i další moderní technologie. Alespoň jeden chytrý telefon má 59 procent domácností. Notebook pak najdeme u 56 procent. Meziročně stoupl i počet tabletů. Naopak každým rokem klesá počet stolních počítačů. Ty má doma už jen 37 procent respondentů.

Související obsah

Výzkum prováděla agentura Nielsen Admosphere pro Asociaci televizních organizací. V roce 2017 se ho zúčastnilo celkem 27 506 lidí starších 15 let. Data se od respondentů získávala prostřednictvím elektronického měření, které probíhalo v 19 038 domácnostech.

jva, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz