Domácí

Zeman chystá večírek pro přátele. Zazpívá mu Vondráčková i David

Přibližně tisíc hostů by mělo dorazit do Španělského sálu na Pražském hradě. Prezident Miloš Zeman tam pořádá slavnostní koncert k příležitosti své inaugurace. Informoval o tom v úterý jeho mluvčí Ovčáček během tiskové konference. První hosté se začali scházet už v pů páté.

Na oslavu jsou zváni Zemanovi přátelé a podporovatelé, které v úvodu večera čeká prezidentův projev a následně hudební program.

"Nejde o žádnou novinku. V uplynulém období jsme pořádali podobné akce každý rok," doplnil mluvčí s tím, že letošní koncert naváže na tradici z prvního období.

Na koncertě vystoupí například Helena Vondráčková, Daniel Hůlka, Václav Neckář nebo Michal David. Zazní i písně z dílny Karla Svobody nebo Jaromíra Vejvody. Sláva by měla začít v 18:00 a zakončí ji píseň od Michala Davida "Pár přátel stačí mít".

První hosté dorazili na slavnostní akci už v půl páté, byl mezi nimi například Daniel Hůlka, do sálu proudí stále další a další lidé.

Přibližně ve stejnou dobu se proti Zemanovi chystají na Václavském náměstí protestovat tisíce lidí. Od 19:00 se uskuteční demonstrace s názvem "Zemane, ČT nedáme! Demonstrace za zachování svobody slova a médií".

Veřejnost tak reaguje na Zemanův útok na veřejnoprávní média při jeho projevu během inaugurace. Protest organizuje skupina AUVA a občané. O akci projevilo na sociálních sítích zájem 17 tisíc lidí. Další protestní akce se mají uskutečnit v Českých Budějovicích, Karlových Varech, Táboře a Turnově.

kik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz