Policie

Střelbě v autobuse na Smíchově předcházela brutální bitka! VIDEO

Policisté zveřejnili záběry včerejšího násilného incidentu, který se odehrál v autobuse MHD na pražském Smíchově. Dva cizinci tam brutálně zbili staršího muže (51), který se měl později bránit střelbou z pistole. Policie po cizincích, pravděpodobně z Ukrajiny, pátrá a žádá případné svědky, aby kontaktovali linku 158.

Pražští policisté vyjížděli v úterý odpoledne na Smíchov, kde řešili střelbu v linkovém autobuse. Té však předcházela brutální rvačka mezi dvěma cizinci a starším Čechem. "Střelce policisté na místě zadrželi a s ohledem na zranění předali záchranářům," uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Jednapadesátiletý muž se střelbou z plynové pistole bránil dvojici cizinců, kteří jej kopali a mlátili pěstmi. Cizinci pak stihli ještě před příjezdem policie z autobusu uniknout. S sebou si měli vzít i plynovou pistoli, kterou se starší muž bránil. Policisté po nich pátrali i s nasazením služebního psa. Zatím však bezvýsledně.

Jeden z uprchlíků by měl být zraněný. Při útěku údajně krvácel z ucha. Kriminalisté tak předpokládají, že se následně mohl vydat na ošetření nebo do lékárny. "Vzhledem k tomu se nyní vyšetřovatelé obracejí na lékaře i další zdravotnický personál či lékárníky s žádostí o pomoc a spolupráci," řekla Zoulová.

Na linku 158 mají zavolat i svědci z autobusu, kteří byli u zmíněného konfliktu. Policisté případ střelby kvalifikovali jako trestný čin výtržnictví. 

jva, TN.cz

K tématu Policie

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz