Domácí

Soudce vrchního soudu obvinili z korupce! Ten podal stížnost

Soudce vrchního soudu Ivan Elischer podal stížnost proti svému včerejšímu obvinění z korupce a dalších dvou trestných činů. Zároveň se rozhodl, že zatím nebude vypovídat. Informaci přinesl portál novinky.cz. K jeho zadržení a obvinění se dnes vyjádřil i ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán.

Ivan Elischer, soudce jednoho z nejdůležitějších soudů v České republice. Právě jeho v úterý ráno zadrželi kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu. Obviněn byl ze zneužití pravomoci úřední osoby, přijetí úplatku a nadržování.

"To je tolik lidí, že by bylo prakticky nemožné, aby se mezi nimi občas nevyskytl někdo, kdo selže," reagoval Pelikán.

Státní zástupci navrhují, aby byl Elischer dočasně zproštěn výkonu funkce soudce. Jestli to ministr spravedlnosti udělá, zatím není jasné.

"Zároveň jsem zklamaný, že možná jsme měli v takhle vysoké dokonce roli soudce, který porušoval to základní, ale zároveň jsem rád, že pokud byste tam takového soudce měli, tak ty systémy zafungovaly, a bude po zásluze potrestán, pokud to opravdu spáchal," doplnil Pelikán.

Elischer údajně přijal úplatek od vietnamské skupiny, kterou soudil v drogové kauze. V minulosti například poslal za mříže matku, která ubodala svého pětiletého syna. Do vězení poslal i jejího přítele, který jí s vraždou pomáhal.

Ve funkci soudce vrchního soudu měl na stole i případ muže, který na diskotéce ve Špindlerově Mlýně v roce 2015 málem zabil tří lidí tím, že jim do nápoje nalil tekutou extázi, kterou oni pak nevědomky vypili. Elischer mu uložil pětiletý trest.
 

klma, tn.cz / TV Nova

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz