Hodonínsko

Zemřela Anežka, která malovala kapličku. Proslavila se v zahraničí

Zemřela Anežka, která malovala kapličku. Proslavila se v zahraničí
Zdroj: boredpanda.com

Ve věku devadesát let zemřela Anežka Kašpárková, která si získala srce lidí v Česku, ale i v zahraničí. Čtyřicet let vlastnoručně zdobila kapličku v obci Louka na Hodonínsku. Vysloužila si tím přezdívku "ornamentová babička" a lidé její talent obdivovali.

Anežka Kašpárková byla symbolem obce Louka. Talentovaná žena kreslila nádherné horňácké ornamenty na čerstvě vybílenou místní kapličku každé dva roky. Její práci lidé mohli obdivovat čtyřicet let.

Vloni už obec ale musela začít hledat náhradu. Anežka se kvůli zdravotnímu stavu musela své milované práce vzdát. Vše malovala od ruky, neměla žádnou předlohu. Po každém malování tak byla kaplička trošku jiná.

 

Zahraniční web Bored Panda o ní napsal vloni článek, který sdílelo 25 000 lidí. Lidé v komentářích Anežčinu práci obdivovali. "Taková krása. Je inspirací nám všem! Tak pevná ruka, žádné brýle a kdybych si sedla tak jako ona... už bych nevstala. Je opravdu úžasná," napsala žena. "Doufám, že taky budu mít tolik energie, až mi bude 90," je jedním z mnoha názorů.


Kaplička v Louce má několik funkcí. Jednu i velmi smutnou – oznamuje úmrtí místních občanů. Před pár dny tak zazvonil pro Anežku, které kapličku milovala.

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz