Praha

Totální hyenismus! Hrdina zachraňoval zraněné. Byl okraden

Totální hyenismus! Hrdina zachraňoval zraněné. Byl okraden
Zdroj: zzshmp.cz

Při tragické nehodě v pražské Hostivaři zemřeli dva lidé a dva další byli zraněni. Zraněným okamžitě přispěchal na pomoc dobrovolný hasič, jinak řidič tramvaje z vozovny Strašnice Karel Justian, který projížděl kolem. Když se snažil zachraňovat životy, byl okraden.

"Jel náhodou okolo a jako první se zapojil do záchrany lidských životů. Bohužel během zásahu mu nějaká lidská hyena ukradla resuscitační soupravu v hodnotě zhruba pěti tisíc korun, která byla jeho soukromá," popsal jeho kolega Zbyněk Štíbr.

Související obsah

"Jsme z toho, jako jeho kolegové, opravdu znechuceni," dodal Štíbr s tím, že Odborové sdružení pražských dopraváků rozhodlo, že mu z vlastních prostředků novou soupravu zakoupí.

"Mrzí nás, že jsou mezi námi lidé, kteří neváhají okrást invalidu na vozíku, malé dítě, nebo starého člověka a bohužel je jich stále víc a víc," dodal Štíbr. "Velice si vážíme zásahu a postoje našeho kolegy," zakončil.

Úterní nehodu nepřežili dva lidé. Podle svědků projel sedmašedesátiletý muž nejprve kolem stojících aut v levém pruhu na červenou. Poté srazil čtveřici chodců. Vůz přitom zastavil až po zhruba deseti metrech od přechodu. Řidič tak jel zřejmě vysokou rychlostí, nebo brzdil velmi pozdě.

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz