Děčín

Oko týraného psa se nepodařilo zachránit. Ronny je po operaci

Oko týraného psa se nepodařilo zachránit. Ronny je po operaci

Pejsek Ronny, kterého brutálně zmlátil jeho majitel, už vidí jen na jedno oko. Druhé se nepodařilo zachránit. Život zvířete zachránil děčínský policista.

"Ronny podstoupil operaci, při které mu bylo odstraněno nefunkční mechanicky poraněné oko," oznámil Městský útulek pro opuštěná a zatoulaná zvířata Děčín. Zaměstnanci, kteří týranému zvířeti věnují maximální lásku a péči, doufali, že se očičko podaří zachránit. Bohužel se to ale nestalo.

I když si Ronny prošel peklem, chová se statečně. "Po narkóze si ještě schrupnul a hned se dožadoval bašty. Stehy z ucha má vytažené," dodal útulek. Tyran, který byl Ronnyho majitelem, mu vymlátil vekou část zubů. "Bylo provedeno RTG čelistí. Vše se uspokojivě hojí, takže máme velkou radost. Ronny je obrovský bojovník. Užívá si denně mazlení dobré bašty," popsal.

Fixace čelisti ale musel veterinář pejskovi ještě ponechat. "Musí ještě zůstat, protože fraktura spodní čelisti byla ošklivá," popsal. Ronnyho popisují jako klidného a velmi hodného psa. "Je velmi čistotný, mazlivý, sám si umí i říct o venčení," popsali lidé z útulku a děkují za velký zájem o pomoc zvířeti. Zájemci mohou na Ronnyho nákladnou léčbu také přispět: 19-921402389/0800, variabilní symbol: 3410142321.

Děsivý případ týrání odhalil strážník Václav Němeček minulý týden. Podařilo se to díky všímavému muži, který na nevhodné zacházení se psem včas upozornil. Případ si převzala policie. Podle ran na těle psa docházelo k jeho týrání delší dobu. Majiteli za brutální bití psa hrozí tříleté vězení.

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz