Dubaj

7 skvělých tipů, jak si letošní sezónu v Dubaji užít s rodinou!

7 skvělých tipů, jak si letošní sezónu v Dubaji užít s rodinou!
Zdroj: facebook

Pokud hledáte způsob, jak strávit letošní jarní prázdniny společně s rodinou, zvažte Dubaj – nabízí nejrůznější zábavné a zážitkové aktivity. Jejich nabídka sahá od sportovního vyžití pod širým nebem přes inspirující kuchařské lekce až po kulturně obohacující výstavy umění.

Toužíte po dovolené snů? Je velké množství způsobů, jak si dovolenou v dubajském emirátu co nejvíce užít.

Výlet do safari

Můžete se vydat do Dubai Safari, kde celou rodinu čekají setkání s neuvěřitelným množstvím velkých i malých tvorů. Kromě vskutku impozantní kolekce živé přírody, s níž se můžete vy a vaše děti "seznámit", nabízí safari i širokou škálu zábavně vzdělávacích aktivit, při nichž si lze nejen užít legraci, ale také se o flóře a fauně od speciálně školených průvodců leccos naučit.

Dubajské safari rovněž pořádá pravidelné akce, např. oslavy mezinárodního dne pand či světového dne žab, anebo se zde společně s dětmi můžete dozvědět úplně všechno, co je známo třeba o motýlech.

Rozvášněte se v kuchyni

Ať již máte doma budoucího šéfkuchaře, nebo jen chcete, aby si vaše děti dokázaly připravit k jídlu i něco víc než pouhý krajíc chleba s máslem, lekce vaření je skvělou příležitostí, jak se naučit základy a zdokonalit se v dovednostech, které se v životě vždycky hodí.

Společné vaření navíc utuží vzájemné vztahy. Kavárna a kuchařská škola Culinary Boutique ve čtvrti Džumeira nabízí specializované lekce věnované konkrétním typům kuchyně. Pořádá rovněž rodinné dny a lekce vaření pro děti, speciálně uzpůsobené rodinám s dětmi. Zúčastněte se výuky vaření a následně si pochutnejte na jídle, které jste společně připravili.

Namalujte obraz

Ve studiu The Jam Jar v dubajské čtvrti Al Quoz si můžete pronajmout veškeré výtvarné náčiní podle svých potřeb a pak v ateliéru přímo na místě popustit uzdu kreativitě své i svých blízkých.

Ateliér dodá vše potřebné: od štětců přes barvy a plátno až po ochotný personál, který vám v případě potřeby pomůže nebo poskytne inspiraci. A nakonec si svůj výtvor samozřejmě můžete odnést domů.

Pořádně to roztočte

Málokde umí připravit zábavně vzdělávací programy tak jako v zábavním parku Legoland Dubai, který je šitý přímo na míru rodinám s dětmi ve věku od 2 do 12 let.

Můžete zde objevovat Miniland – úžasný soubor jednotlivých staveb i celých oblastí Dubaje, ale také dalších památek z celého světa postavených pouze z kostek Lego, zajít si do místní Továrny a podívat se, jak se některé z těchto prvků vyrábí (a třeba si i odnést svoji vlastní kostku vyrobenou podle vašeho návrhu), nebo si jen dosyta zajezdit na nejrůznějších pozemních i vodních atrakcích.

Zcela jistě se domů vrátíte se spokojeným úsměvem a dobrým pocitem, že jste se možná přiučili také něco nového. Před odchodem se nezapomeňte zastavit v některé z místních tematických restaurací.

Najděte si své dobrodružství

Pokud jsou vaše děti nadšené z potoků, vodopádů, vodotrysků, stromů a zahrad, kde nechybí domečky na stromech, dřevěné můstky a šplhací sítě, ale ani velké pískoviště, mini zoo s možností zvířata si pohladit a dokonce ani venkovní kuchyňka, pak nesmíte vynechat návštěvu nového dubajského XParku Jr.

Tento dobrodružný park se nachází ve čtvrti Džumeira v sousedství skateparku XDubai poblíž Dračí pláže a je určen speciálně pro rodiny s dětmi, které si zde mohou bezpečně vyzkoušet různá rizika.

Prostředí parku napomáhá budování sebedůvěry, navazování přátelství, povzbuzuje představivost a přispívá k pozitivnímu posouvání vnitřních hranic. V brzké budoucnosti park nabídne skupinové programy, v nichž školní i předškolní děti získají možnost propojení s přírodou formou aktivit jako volná hra, stavění doupat, rukodělné práce a například ozdělávání ohně.

Související obsah


Jízda na skateboardu

Vzkvétající dubajská skateboardová scéna nabízí zkušeným i začínajícím jezdcům skvělé možnosti vyžití včetně ramp pro všechny úrovně dovednosti a lekcí ke zlepšení techniky jízdy. Jezdíte-li raději pod širým nebem, zamiřte do XDubai Skateparku poblíž Dračí pláže.

Je zde spousta míst, odkud mohou rodiče na své děti dohlížet, ale pokud si vaše děti raději zkoušejí nové triky někde stranou, nic vám nebrání zajít do některé z blízkých plážových kaváren a restaurací.

Výhodou je, že na protější pláži jsou také veřejnosti přístupné volejbalové kurty, takže až skateboardisté dojezdí a budete-li mít pocit, že jste si ještě dost nezasportovali, můžete zkusit přátelské utkání v odbíjené. Pokud dáváte přednost krytým halám, doporučujeme The Zoo Skatepark ve čtvrti Al Quoz – největší dubajský halový skatepark a jeden z vůbec nejrozsáhlejších v celém městě.


Hry a zábava

Voláme všechny fanoušky minigolfu! O golfu se sice často říká, že je to uzavřený a elitářský sport, ale jeho miniaturní verze se hodí pro celou rodinu a užijí si ji úplně všichni – a nejvíce v podnicích jako Tee and Putt.

Je to jediné hřiště v celých Spojených arabských emirátech, jehož prvky ve tmě svítí, a před nedávnem zde zavedli nový koncept, který kombinuje minigolf s únikovou hrou. Výsledkem je jedinečná golfová výzva s hádankami, během níž musejí účastníci za hodinu na devíti jamkách vyřešit devět úkolů. Hodně štěstí!

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Píše se na Deník.cz