Domácí

V Praze přibyly protiteroristické zábrany. Chrání trhy na Václaváku

Na pražské Václavské náměstí přibyly v pátek ráno protiteroristické zábrany v podobě betonových bloků. Ty mají ochránit návštěvníky nadcházejících velikonočních trhů.

Zábrany jsou v centru metropole instalovány na žádost policie z preventivních důvodů: "Není potřeba se obávat o bezpečnost. Jedná se o opatření, která děláme jak na vánoční trhy, tak i na velikonoční trhy, které startují tuto sobotu," uvedl tiskový mluvčí Magistrátu hlavního města Prahy Vít Hofman.

Instalace zábran trvala v pátek ráno na Václavském náměstí přibližně dvě hodiny a neobešla se bez drobných dopravních komplikací. Za ty ale nemohly zábrany, ale špatně zaparkovaná dodávka v jejich blízkosti: "My jsme ty betonové prvky trošku posunuli tak, aby byl průjezd lepší," vysvětlil Vít Hofman.

Související obsah

"Betonové zábrany instalujeme na popud Policie České republiky a zákres rozmístění má na starosti městská část. Magistrát celou akci koordinuje a Správa služeb pak provádí instalaci," popsal průběh prací mluvčí pražského magistrátu.

Po skončení velikonočních trhů zábrany opět zmizí, a to jak z Václavského náměstí, tak i z náměstí Míru, kam byly také nainstalovány. Nastálo tyto betonové zátarasy zůstávají jen na Staroměstském náměstí.

TN.cz/Jakub Deml
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Muž postřelil v mexickém hotelu tři Kanaďany, jeden zemřel

Spor mezi hotelovými hosty v mexickém letovisku na karibském pobřeží nedaleko Cancúnu vyvrcholil střelbou. Tři kanadští turisté skončili v nemocnici, kde jeden z nich zemřel. Střelec je na útěku a hledá ho policie. Důvod hádky zatím strážci zákona nezveřejnili.

Krátká zpráva

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení

Jihozápad Japonska zasáhlo zemětřesení o síle 6,6 stupně, informovala agentura Kjódó. Epicentrum zemětřesení se nacházelo u nejjižnějšího ze čtyř hlavních japonských ostrovů, tedy Kjúšú. Na několika místech popraskalo vodovodní potrubí a objevily se i problémy s výpadky elektřiny. Žádné oběti na životech hlášené nejsou.

Píše se na Deník.cz