Těhotenství

Britové řeší bříško vévodkyně Kate. Záhadu objasnila expertka

Těhotenství vévodkyně Kate je pro Brity velké téma. A tak nemohlo jejich pozornosti ujít ani to, že má manželka prince Williama větší bříško, než když čekala George a Charlotte. Expertka teď vysvětlila, proč to tak je.

Vévodkyně Kate vstupuje do posledního měsíce těhotenství, a tak už rostoucí bříško nedokáže skrýt. I přesto, nebo možná právě proto, jí to obrovsky sluší a cokoliv si vezme na sebe, začnou nastávající maminky skupovat.

Teď ale fanoušky královské rodiny zaujala samotná postava Kate a ne to, co má na sobě. Britové si totiž všimli, že ve srovnání s předchozími dvěma těhotenstvími, kdy čekala prince George a princeznu Charlotte, má Williamova manželka větší břicho.

Ale ještě než se začali lidé v Británii strachovat o milovanou členku královské rodiny, odborníci vysvětlili, že to je naprosto normální. Tělo už totiž pro další těhotenství "pamatuje", co všechno bylo potřeba minule, a tak začne automaticky dělat místo pro miminko.

 

Související obsah

"Už při druhém těhotenství má maminka rozšířený hrudní koš, aby se mohla děloha zvětšovat. V dalších těhotenstvích organismus využívá svou svalovou paměť, a tak se často stane, že ženy musí sáhnout po větších kalhotách hned v prvních týdnech," citoval gynekoložku Aly Dilksovou portál The Sun.

Vliv na velikost i tvar těhotenského bříška má také poloha placenty. Podle toho, jestli směřuje ven, nebo dovnitř, je břicho větší, či menší. Podobný efekt má také samotné miminko - podle toho, kde zrovna leží.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Obrovský skandál těsně před svatbou: Objevilo se utajované dítě prince Harryho!

Princ Charles dal Camille poslední šanci: Záchrana manželství ji bude pořádně bolet!

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz