Lidé se v úterý přišli naposledy rozloučit s oblíbeným znojemským učitelem Miroslavem Chocholoušem (50), kterého zbili začátkem března před diskotékou neznámí útočníci. Svým zraněním muž podlehl o několik dnů později. Pohřeb proběhl v Telči, odkud pocházel.
S oblíbeným učitelem se přišla rozloučit asi stovka lidí. Nechyběli žáci, z nichž někteří už dopoledne posílali k nebi balónky s dojemnými vzkazy, ale ani jeho kolegové, které na místo dovezl autobus. Smuteční ceremoniál proběhl v obřadní síni u hřbitova v Telči - tedy ve městě, ze kterého Miroslav Chocholouš pocházel.
Pozůstalí na učitele vzpomínali jako na veselého muže, který "nezkazil žádnou srandu". Podle dcery dokázal dokonale rozproudit zábavu, připomněla i několik legračních historek.
Smrt zůstává záhadou
Co přesně se oblíbenému učiteli přírodopisu stalo, doposud není jasné. Možných verzí je hned několik. Podle přítelkyně se muži stal osudným jediný nevinný tanec v klubu La Rutyka, kam se šel podívat na kamaráda - moderátora. Tančil totiž s jednou z návštěvnic baru, to ale netušil, že žena předtím okradla několik mužů. Skupinka si pak na Miroslava počíhala a chtěla se pomstít. Měli ho shodit ze schodů a zmlátit.
Druhou verzi příběhu poskytl novinářům jeden z učitelských kolegů (psali jsme zde). Podle té v osudný večer hrál Miroslav v klubu jako dýdžej a jednomu z hostů odmítl zahrát píseň na přání. Dotyčný pak měl na muže počkat i s kumpány před klubem, kde ho surově zbili.
Ať tak či onak šel Mirek den poté ještě do školy, nakonec se ale omluvil, že mu není dobře. Bolesti ho dohnaly až k lékaři, který zjistil, že jeho zdravotní stav je velmi vážný. Pomoct mu ale nedokázal. Učitel ze Znojma po třech dnech zemřel na absces ("váček" plný hnisu - pozn. red.) z krve a otok mozku.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz