Domácí

Špatné zprávy: Tlapka se nehojí dobře, Marleyho osud je nejasný

Špatné zprávy: Tlapka se nehojí dobře, Marleyho osud je nejasný
Zdroj: Veterinární ordinace Vimperk

Stav týraného pejska Marleyho je stabilizovaný a pejsek se zotavuje z pohmožděnin. Čeká ho však další operace a v tuto chvíli není jasné, jestli pejsek nebude mít trvalé následky. Navíc není rozhodnuto o jeho budoucím majiteli. Tím v tuto chvíli zůstává jeho původní majitel Jakub L.

"Momentálně se bude řešit reoperace původní zlomeniny, která se nehojí tak jak by měla. Nestabilní zlomenina pak zvyšuje riziko trvalých následků," vysvětlila veterinární ordinace Vimperk na svých sociálních sítích.

Ordinace nebude zveřejňovat číslo transparentního účtu na pomoc štěněti, neboť se rodina majitele zavázala, že uhradí veškeré náklady spojené s Marleyho léčbou.

Nejasný je však i Marleyho osud. "Situaci řeší Státní veterinární správa a příslušná obec s rozšířenou působností. Na nich závisí posouzení situace a rozhodnutí o odebrání majiteli. Zatím je majitelem psa stále útočník. Naše ordinace o jeho umístění nerozhoduje," doplnila ordinace s tím, že další informace uveřejňovat prozatím nebude."Státní veterinární správa psa odebrat nemůže, to je v moci obce, ale sepsali jsme návrh na odebrání s odborným posudkem o stavu psa. Návrh jsme předali patřičným úřadům v Prachaticích a vše je v procesu řešení. Jsou tam k řešení nějaké právní náležitosti, ale vše směřuje k odebrání pejska z péče tyrana," uvedl tiskový mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček.

"Je to odsouzeníhodný čin, je mi líto, že k něčemu takovému u nás vůbec došlo. V tuto chvíli mohu potvrdit, že běží správní řízení o odebrání psa, nicméně příslušné úřady musí dodržovat zákonem dané lhůty k vyřízení všech náležitostí. Lidé se často zlobí, že tyto věci trvají dlouho, ale taková je legislativa. Samotného mě to mrzí," uvedl starosta Prachatic Ing. Martin Malý.

Související obsah

Marleyho případ zná snad celá země. Štěně labradora přijali v ordinaci ve Vimperku 13. března, poté co internet obletělo video, na kterém ho jeho majitel brutálně týrá. Na sociálních sítích to vyvolalo bouřlivé reakce a na hlavu tyrana se snesla vlna nenávisti. Celou věc řeší i policie.

Reportáž TV Nova:

ČTĚTE TAKÉ:

Z týraného pejska se stal ochránce rodiny! Dojemný příběh fenky Nory

kik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz