Srážka

Kolize gigantů: Dvě obří nákladní lodě se srazily v přístavu!

V pákistánském přístavu v Karáčí se během pondělí srazily dvě obří nákladní lodě. Při havárii se z nich vysypalo přes 50 kontejnerů, které lodě převážely. Jeden z největších přístavů v jižní Asii museli po obří kolizi dokonce na několik hodin uzavřít.

Celé neštěstí zaznamenal pohotový pracovník přístavu na kameru. Jeho záběry zachycují loď společnosti Hapag-Lloyd, která připlouvá do přístavu a naráží do zakotvené lodě Hamburg Bay.

Při nehodě z obou plavidel vypadlo 55 kontejnerů. Některé z nich se začaly potápět, jiné zase plavaly na hladině. S jejich vylovením z moře na místě pomáhá i pákistánská armáda. Velitelé očekávají, že speciální operace bude trvat až tři dny.

Dramaticky vypadající nehoda si však naštěstí nevyžádala žádné lidské životy. "Během incidentu nebyl nikdo zraněn. Životní prostředí také nebylo znečištěno," uvedlo pro web ABC společnost Hapag-Lloyd. Po příčinách havárie začali pátrat vyšetřovatelé.

Přístav v Karáčí patří mezi nejvytíženější v jižní Asii. Ročně do něj připluje okolo 1600 nákladních lodí, které tam přivezou přes 38 milionů tun materiálu a zboží.
 

jva, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz