Žádní mazlíčci, tihle psi mají tvrdý režim, hledají drogy! VIDEO

Redakce TN.cz pro vás zjistila, co obnáší práce se psy vycvičenými na hledání drog u studentů.

Vydali jsme se do střední zemědělské školy v Brandýse nad Labem, kde nám paní Marie názornou přepadovku předvedla a kde nám odhalila, co práce se psy obnáší.

Přednášky o drogách od odborníků nejsou podle paní Marie Klorusové dostatečnou prevencí, sama se věnuje výcviku psů zaměřenému na odhalování drog ve školách.

  

Související obsah

Se svými psy belgickým ovčákem a jack russell teriérem pravidelně navštěvuje problematické školy, kde provádí nárazové přepadovky.

Navštíví nic netušící třídu a psi se na povel vydají po učebně hledat návykové látky. Pokud někde v místnosti drogy jsou, psi je zaručeně najdou. Dokážou je vycítit přes batoh, tvrdý obal i krabičku.

 

Související obsah

Metoda má především zabránit dětem nosit drogy do školy a tím i distribuci drog na půdě školy. Paní Marie se navíc snaží prosadit názor, že by se mnoha rodinám s teenagery ulehčilo, kdyby jejich mazlíčci také uměli na drogy reagovat. Vycvičit psa na hledání drog prý přitom trvá pouze čtyři týdny. 

zuc, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestující si odmítla nasadit roušku, letadlo nad Atlantikem se muselo vrátit do Miami

Let společnosti American Airlines směřující o Londýna se ve středu musel kvůli jedné cestující vrátit zpět do Miami. Kapitán Boeingu 777 tak rozhodl poté, co si žena podle federálního nařízení odmítla nasadit roušku. Po přistání ji z letadla odvedla policie a žena byla zařazena na americký interní seznam osob, kterým je odepřen vstup na palubu letadla, informovala agentura AP s odkazem na vyjádření aerolinek.

Krátká zpráva

Kamion převážející výbušniny se střetl s motorkou, výbuch zabil nejméně 17 lidí

Nejméně 17 lidí přišlo v Ghaně o život a dalších 59 bylo zraněno při explozi kamionu, který převážel výbušniny. Podle agentury AFP byl výbuch byl následkem dopravní nehody, při které došlo ke střetu s motocyklem. Masivní exploze vytvořila na místě srážky hluboký kráter a srovnala se zemí desítky budov v okolí.

Píše se na Deník.cz