Letiště

Kino a bazén? Lidé vybrali nejlepší letiště na světě, Praha si polepšila!

Kino a bazén? Lidé vybrali nejlepší letiště na světě, Praha si polepšila!
Zdroj: Profimedia

Bezplatné kino, bazén na střeše a zahrada plná slunečnic? Tohle všechno mohou využít cestující na letišti Changi v Singapuru. To letos ovládlo žebříček stovky nejlepších letišť, který každoročně vyhlašuje společnost Skytrax. Praha si oproti minulému roku polepšila.

Žebříček je sestaven podle názoru cestujících, kteří během roku hlasují po celém světě. Do elitní stovky se opět vměstnalo i pražské letiště Václava Havla. Oproti loňsku si dokonce polepšilo, když poskočilo o pět míst na 92 pozici.

Ceny, které jsou v leteckém průmyslu považovány za obdobu Oscarů, se předávaly během středečního galavečera ve švédském Stockholmu. Anketu cestujících opanovalo už pošesté v řadě singapurské letiště Changi.

Nejlepší letiště nabízí cestujícím opravdový luxus. V jeho prostorách mohou využít dvě kina, která jsou v provozu 24 hodin denně. Turisté mohou také odpočívat ve velké zahradě plné slunečnic, plavat ve střešním bazénu nebo relaxovat v odpočinkovém pavilonu.

Changi přepravilo v minulém roce přes 60 milionů cestujících, kteří se do Singapuru slétli ze stovky zemí. Každý týden letiště vypraví 5 tisíc letadel a přijme stejný počet příletů. Letošní triumf byl pro letiště už jeho celkovým devátým prvenstvím.

Podobně jako při vyhlašování filmových Oscarů organizátoři udíleli i vedlejší ocenění. Titul nejčistšího letiště si odneslo Tokio. Jihokorejské letiště Inčchon má zase nejlepší personál ze všech. Z evropských letišť dopadl nejlépe Mnichov, který obsadil šestou příčku. Kompletní žebříček najdete ZDE.
 

jva, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz