Dražba

Čechy lákají věci zabavené zločincům. Mohou si je i vyzkoušet

Lidé v Česku stále více kupují zboží, které bylo zabaveno policií při trestné činnosti. Ministerstvo vnitra ho prodává v internetových aukcích a zájem je prý obrovský. Sehnat tu můžete třeba luxusní sporťák mafiánů, ale i televize, pračky nebo počítače.

A to za velmi příznivé ceny. V Ostravě už dokonce otevřeli i obchod, kde si lidí tohle zboží mohou před aukcí prohlédnout nebo vyzkoušet.

Auta, elektronika nebo oblečení. To vše může zajistit policie v rámci trestního řízení. Zboží ministerstvo vnitra prodává v internetové aukci, kde si ho může koupit každý. Jedná se o movitý majetek, který by jinak ležel ladem - a ztrácel tím hodnotu.

"Náš prodej je specifický v tom, že jak množství, tak struktura nabízených položek je závislá na objemu a struktuře majetku zajištěného orgány činnými v trestním řízení," upřesňuje mluvčí ministerstva Ondřej Krátoška.

Největší zájem je o auta. V nabídce jsou třeba i sporťáky za miliony korun. V Ostravě navíc funguje obchod, kde si mohou lidé zboží přijít vyzkoušet a převzít poté, co ho získají v aukci.


Související obsah

O zájmu svědčí i to, že se daří prodat všechno, co se v aukcích objeví. Počet nabízených věcí navíc stoupá. Loni se prodaly položky za 12 milionů, letošní odhad je skoro trojnásobný.

"Našim plánem je postupně otevřít obchody i v dalších částech republiky, a to tak, abychom minimalizovali náklady na logistiku a současně byli co nejblíže občanům," doplnil Krátoška.

Do konce roku chce ministerstvo otevřít obchod i v Praze.

pez, Lucie Cochlarová, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz