Požár

Muž (62) usnul s cigaretou v posteli. Při požáru se udusil!

Mimořádně náročné ráno měli hasiči na Svitavsku. V Moravské Třebové shořel pneuservis i se zaparkovanými auty. Prakticky ve stejnou dobu vzplanula v rodinném domě v Koclířově postel s mužem (62), který se na místě udusil. Požár pravděpodobně vznikl od zapálené cigarety.

V Koclířově hořelo pouze na třech metrech čtverečních, kromě lůžka nic jiného nevzplálo, přesto jde o tragédii. Starší muž si v posteli zapálil cigaretu, se kterou však usnul. 

Následky byly tragické. "Postel se vzňala, muž se pravděpodobně nadýchal jedovatých zplodin hoření a na místě zemřel," uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková. 

Kouře si všimla jeho sestra, která bydlela ve vedlejším pokoji. Bratra vytáhla ven, záchranáři ho oživovali, ale jeho srdce už znovu nezačalo bít. Policisté nařídili zdravotní pitvu, ale případ nejspíš uzavřou jako nešťastnou náhodu.

Ve stejný okamžik hasiči jeli i do Moravské Třebové. Hořely tady hned čtyři garáže pneuservisu, v nich byla dvě auta. Muž, který uvnitř pracoval, se taktéž nadýchal kouře a skončil v nemocnici.

Tři hodiny hasiči oheň likvidovali a je jasné, že tahle škoda půjde do stovek tisíc korun. Čeká se na výslech svědků, příčina požáru tedy zatím známá není, nicméně rozhodně by se nemělo jednat o čin žháře.

Petr Brzek, jva, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz