Předávkování

Eliáš po předávkování léky bojuje o život! Maminka řekla, jak mu je

Zdravotní stav 16měsíčního chlapečka, který byl pravděpodobně omylem předávkován paracetamolem v mostecké nemocnici, se zlepšuje. Policie se začala případem zabývat po odvysílání naší nedělní reportáže. Matka chlapečka je s ním nepřetržitě na dětském oddělení nemocnice v pražském Motole. Proti mostecké nemocnici chystá právní kroky.

Paní Michaela přišla do nemocnice v Mostě se svými dvěma dětmi - tříletým a 16měsíčním synem. Oba měli v těle rotaviry a doktoři se je rozhodli léčit paracetamolem. Zatímco u staršího dítěte léčba proběhla v pořádku, mladšího, zřejmě omylem, předávkovali. 

"Měl dostat 65 mg paracetamolu, dostal 650 mg - a to dvakrát po sobě," popsala Michaela. Eliáškovi kvůli tomu začala selhávat játra. Poté byl převezen do Fakultní nemocnice v Motole, tady se jeho stav zlepšil.

"Eliáška převezli včera z ARA na normální pokoj. Je docela oteklý, ale vypadá dobře. Už i kouká, předtím si vůbec nevšiml, že tam jsem, ale teď už se na mě i podívá. Výsledky z jater jsou trošku lepší," pochlubila se maminka. 

Související obsah

Mostecká nemocnice vydala k případu prohlášení: "Společnost Krajská zdravotní, pod kterou mostecká nemocnice spadá, v současné době tuto nešťastnou událost analyzuje. Podávání medikace je standardizovaný proces. V tomto případě podle dosavadních šetření došlo k neúmyslnému selhání jednotlivce při podání léku. Sestra v současné době není na pracovišti a nepodílí se na poskytování zdravotní péče."

Do této nemocnice už paní Michaela své děti podle svých slov nikdy nepřivede. "Máme v plánu ji zažalovat," dodala. Případem se už zabývají mostečtí kriminalisté. "Ve věci jsme již zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti," uvedla mluvčí policie Ludmila Světláková. A za to hrozí až jeden rok za mřížemi nebo zákaz činnosti.

mom/Veronika Polášková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz