Zvířátka v ZOO

V Hluboké se narodilo vzácné mládě medvěda plavého! VIDEO

V jihočeské zoologické zahradě v Hluboké nad Vltavou se na začátku roku narodilo mládě vzácného medvěda plavého. Jak se mu daří, se můžete podívat v nedávno zveřejněném videu!

Mládě vzácného medvěda bylo pro zoo na jihu Čech takovým novoročním dárkem. Narodilo se totiž hned první lednový den tohoto roku. Zoologická zahrada nyní zveřejnila video z prvních třech měsíců života tohoto roztomilého chlupáče. V průběhu léta pak budou moci malé medvídě vidět i návštěvníci zoo ve venkovním výběhu.

Související obsah

Zoo v Hluboké nad Vltavou je jediná zoologická zahrada ve střední a východní Evropě, která medvědy plavé chová. Medvěd plavý je poddruh medvěda hnědého. Jedná se o kriticky ohrožený poddruh žijící ve střední Asii. Ve volné přírodě žije jen asi 3 až 5 tisíc jedinců. Jsou všežravci, mají pískovou až červenohnědou srst a samci bývají výrazně mohutnější než samice.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz