Středeční díl Robinsonova ostrova byl zásadní hlavně pro kmen Manobo, který musel poprvé vyloučit jednoho člena. Až do poslední chvíle přitom nebylo jasné, koho vyřadí. Podle Dominika se ale na kmenovou radu všichni těšili.
Zatímco na Ostrově vyhnanství se rozhodovalo, kdo půjde domů a soutěž definitivně opustí. V ženském souboji nakonec prohrála Káťa, kterou ale okamžitě nahradí Bára z kmenu Manobo. Právě ji totiž tým na kmenové radě vyloučil.
Před kmenovkou panovala napjatá atmosféra, do poslední chvíle se rozhodovalo mezi Bárou, která rozčilovala snad všechny, a Blankou, která se ukázala jako velká hráčka. I přesto se podle Dominika na radu těšili.
"Nikdy jsme to nezažili, takže jsme se těšili, až tam jednou budeme a vyzkoušíme si to. Moc se mi tam líbilo, je to nádherný prostředí, má ducha," popsal Dominik v pořadu Jak to vidí Robinsoni.
To Janina nebyla z kmenových rad tak nadšená. "Ten čas před kmenovkou je mamrďárna největší, protože do poslední chvíle nevíš, kdo co komu řekl a jak na tom seš," prozradila. Na podmínky ostrova vás podle ní navíc nic nepřipraví.
Dominik se o svůj osud obávat nemusel, dívky v kmeni se totiž bály, že ztratí vůdce i šanci v soutěžích. Tomu se "kapitán" Manoba jen usmál. "Jim bylo jasné, že to funguje, pořád jsme vyhrávali. A pak se sloučíme a oni nebudou vědět, co dělat," myslí si. Bára ale prožívala na radě peklo, se všemi se pohádala, a tak zřejmě některým hráčům vše usnadnila.
"Člověk furt strategie, hra, ale stejně každýmu jde o vlastní pohodlí. A Bára sice vyhrávala hry a ve sloučení by ji vyštípali, takže by bylo výborný si ji tam nechat, ale ve chvíli, kdy se tě to týká, tak tam zrovna ji prostě nechceš," shrnula pocity Manoba Janina.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz