Nehoda

Auta v Brně závodila rychlostí 150 km/h, tvrdí svědek. Zemřel mladík

Sobotní tragická nehoda, při níž zemřel v Brně 22letý mladík v luxusním autě a dvě dívky byly těžce zraněny, má překvapivou dohru. Podle jednoho ze svědků šlo o nelegální závody aut, která se ve vysoké rychlosti předjížděla v centru města.

Nadupaná luxusní auta se vedle sebe řítí tmou a na tachometru určitě není povolená padesátka. Tak to podle svědka sobotní tragické nehody vypadalo v brněnské Štefánikově ulici před tragickou nehodou. Té podle něj předcházely závody asi pěti aut.

"Mercedes projížděl po tramvajovém pásu a předjížděl všechny ty vozy najednou, naráz," popsal svědek. 22letý řidič mercedesu prý nebezpečnou jízdou provokoval další mladíky. "Ostatní mladí hoši ho viděli, jak přidává plyn, tak přidali taky. Mohli tam mít tak 150 rychlost," dodal svědek nehody.

A vysokou rychlost zaplatil životem, když po střetu s bavorákem narazil do sloupu. "Řidič na místě zemřel a dvě spolujezdkyně utrpěly těžká zranění," sdělila policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Z vozu zůstala jen hromada šrotu. "Museli jsme ho naložit do kontejneru, nebylo možné jej klasicky na odtahovou službu naložit a odvézt," doplnil mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Související obsah

U sloupu, který se po nárazu naklonil, teď hoří svíčky, které připomínají půlnoční tragédii. "Ten kluk měl před měsícem taky nějaký konflikt s policií, snad nehodu, tahali ho z auta," prohlásil svědek. Policie to nepotvrdila, k případu nechce další informace sdělovat.

Podobný závod dvou osobních vozů v noční Praze před pěti lety také skončil nehodou. Nikdo při ní naštěstí nezemřel, její aktéři ovšem měli u sebe nelegálně držené zbraně.

Ondřej Požár/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz