Dálnice

Nebezpečný manévr! Octavia natlačila druhý vůz na svodidla

S nebezpečným manévrem, který zachytila kamera za sklem v autě, se na redakci TN.cz obrátil jeden z řidičů. Záběry podle něj vznikly na dálnici D1, kde jej měl na svodidla natlačit řidič služebního vozu společnosti Zetor. Autor videa tvrdí, že ze strany druhého řidiče šlo o pomstu za to, že předtím při předjíždění blokoval rychlý pruh.

Podle autora vzniklo video ve středu 28. března na dálnici D1 mezi Vyškovem a Brnem. Nedaleko sjezdu na odpočívku Rohlenka jej ohrozil řidič bílého automobilu značky Škoda Octavia. A podle řidiče, který video natočil, to řidič škodovky udělal schválně.

"Nejprve se mě snažil vysvítit z dálnice, když jsem mu ihned neuhnul z rychlého pruhu a 130 km/h na něho byla pomalá rychlost. Tak si na mě 3 minuty počkal a pak znovu ve 130 na mokré silnici za deště se mi pomstil," tvrdí řidič, který incident natočil.

Záběry, které redakci TN.cz poskytl, ale zachycují jen samotný manévr bílé octavie. Její řidič dá znamení o změně jízdu a pak přejede do levého pruhu.

Máte také podobné záběry nebezpečného a agresivního chování českých řidičů. Pošlete nám je na mail zpravy@nova.cz

Autora videa ale při tom donutí zabrzdit a uhnout doleva ke svodidlům. Ke kolizi naštěstí nedošlo. K incidentu došlo krátce před místem, kde probíhají stavební práce a provoz je převedený do protisměru.

Bílá Škoda Octavia je služebním vozidlem společnosti Zetor Tractor. TN.cz to potvrdil mluvčí společnosti Alexandr Kuchař. "Všichni naši řidiči pravidelně absolvují předepsaná školení a jsou seznamování se zásadami firemní politiky, jejíž součástí je i bezpečnost a ohleduplnost. S dotyčným jsme zahájili, po obdržení vašeho podnětu, interní řízení, kdy celou situaci prošetříme a vyvodíme patřičné závěry," řekl TN.cz Kuchař.

Související obsah

Ze záběrů ale podle mluvčího Zetoru nelze posoudit, jestli zaměstnanec ve služebním voze autora videa viděl, nebo jej měl ve slepém úhlu.

"V rámci školení budeme nadále upozorňovat na důležitost pozornosti při řízení vozidla. Řidiči, který čelil vzniklé situaci, která naštěstí dopadla dobře, se jménem celé společnosti omlouváme," dodal Kuchař.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz