Střelba

V sídle Youtube se střílelo! Žena zranila tři lidi a zabila se

Američtí policisté zasahovali v úterý v sídle společnosti Youtube v Kalifornii. Zatím neznámá žena postřelila uvnitř firmy tři lidi a poté obrátila zbraň proti sobě. Zaměstnanci byli evakuováni. Jeden ze zraněných je v kritickém stavu.

O střelbě v sídle společnosti Youtube v kalifornském San Brunu informoval na twitteru jeden ze zaměstnanců v úterý po poledni místního času (večer SELČ). "Slyšel jsem výstřely a pak viděl lidi, kteří utíkali kolem mého stolu. Zabarikádoval jsem se v místnosti spolu s kolegy," napsal Vadim Lavrusik, kterého policisté později evakuovali.

Policie potvrdila, že v místě zasahuje a dostala asi 50 oznámení o střelbě. Útočit ve firmě měla žena, tři pracovníci jsou zranění, jeden z nich velmi vážně. 

Střelba se měla ozvat z místa, kde se konala oslava narozenin. Svědci hovoří o nejméně deseti ranách. Postřelen měl podle nich být i přítel útočnice. Ta nakonec obrátila zbraň proti sobě. Zatím nebyla zveřejněna její identita ani motiv činu.

Podívejte se na letecké záběry z místa střelby:

Policisté na sociálních sítích vyzvali obyvatele, aby se vyhnuli ulicím Cherry Avenue a Bay Hill Drive. Zaměstnance z budovy pomáhali evakuovat záchranáři. Záběry televizních kamer ukazovaly desítky lidí, kteří vycházeli s rukama nad hlavou. Strážci zákona je prohledávali, jestli u sebe nemají zbraň.

Policisté budovu, kde pracuje na 1700 lidí, systematicky prohledávali a pátrali po případném komplicovi.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz