Brutální vražda

Za brutální vraždu výjimečný trest! Vrah známému skoro uřízl hlavu

Krajský soud v Ostravě rozsoudil případ brutální vraždy z loňského léta. Tehdy podle obžaloby opilý pětačtyřicetiletý muž při hádce svému kamarádovi na ubytovně málem uřízl hlavu a zasadil mu desítky ran noži. Soud mu nepravomocně udělil výjimečný trest.

Krajský soud muži uložil nepravomocný trest 22 let vězení ve věznici se zvýšenou ostrahou ve středu před polednem. Podle rozsudku agresor do své oběti bodal čtyřmi různými noži, z toho tři byly kuchyňské.


Soudce uvedl, hádka, která hrůznému činu předcházela, byla naprosto malicherná. Vraha pomohly usvědčit i záběry z kamer, které na ubytovně byly.


Podle znalců muž netrpí žádnou duševní chorobou, v době vraždy byl příčetný a věděl, co dělá. Útok byl podle nich likvidační.

Vše odstartovalo hlášení o požáru na ubytovně. Když hasiči oheň uhasili, čekal je šok - na podlaze ležela mrtvola muže. Hasiče tak na místě vystřídali kriminalisté, kteří záhy zadrželi podezřelého z vraždy.

Zdroj: TV Nova

Podle obžaloby se muži společně opili a pohádali. Obžalovaný měl nejdříve zaútočit pěstmi, poté se postupně měl chopit několika nožů.

Podle spisu pachatel oběti ještě prořízl hrdlo a nakonec do bezvládného těla zabodl nůž až po rukojeť, dopil zbytek alkoholu a šel si lehnout do svého bytu.


Související obsah

Stále se ale vyšetřuje, jestli obžalovaný požár založil úmyslně. Po 12 pivech, panácích alkoholu a několika pilulkách si totiž muž prý nic nepamatuje.


To ovšem soudce v rozsudku také zpochybnil - obžalovaný se totiž po útoku dokázal svléknout, zakrvácené oblečení dal do kbelíku s vodou a pracím práškem, nasadil si špunty do uší a šel spát.

Obžalovaný u soudu projevil lítost. Podle něj ho popadl amok a často trpí halucinacemi.

Pusťte si úterní reportáž:


pez, Lucie Cochlarová, TN.cz

K tématu Brutální vražda

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz