Nehoda

Mladík zničil auto. Utekl k dědovi a místo policie zavolal maminku

Mladík zničil auto. Utekl k dědovi a místo policie zavolal maminku
Zdroj: Policie ČR

Domažličtí policisté vyšetřují od soboty nehodu, při které jednadvacetiletý mladík zničil na silnici II. třídy auto. Řidič s ním vyletěl ze silnice a naboural do stromu. Nehodu ale neoznámil a místo přivolání pomoci utekl ke svému dědovi. Kdo auto řídil, zjistili policisté až o 12 hodin později, když se mladík přiznal své matce.

Na silnici II. třídy mezi obcemi Klenčí pod Čerchovem a Draženov na Domažlicku boural mladík v sobotu 31. března před 4. hodinou ráno

"Jednadvacetiletý řidič osobního vozidla tovární značky Mitsubishi Carisma jel od Draženova na Klenčí. Při průjezdu mírné levotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy  svým schopnostem, vlastnostem vozidla, předpokládanému stavu vozovky a dostal s vozidlem smyk," informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Auto vjelo vpravo mimo silnici a v příkopu narazilo do stromu. Pak začalo hořet. Mladík se z vraku dostal sám. "Dopravní nehodu neoznámil na policii a z místa dopravní nehody odešel do Klenčí pod Čerchovem, kde přespal v domě svého dědečka," řekla Brožová.

"Když se probudil, informoval o dopravní nehodě svoji maminku, se kterou poté jeli v 16:30 hodin dopravní nehodu oznámit na policii do Domažlic," doplnila policejní mluvčí. Tam mladíka policisté vyzvali k dechové zkoušce, ta vyšla s negativním výsledkem.

Související obsah

Mladík se při nehodě lehce zranil. Auto požár zcela zničil. Škodu vyčíslili policisté na 60 tisíc korun. Nehodu vyšetřuje Dopravní inspektorát v Domažlicích.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz