Zvířátka v ZOO

V pražské zoo se narodilo další mládě oblíbené opičky! FOTO

V pražské zoo se narodilo další mládě oblíbené opičky! FOTO
Zdroj: Zoo Praha

V úterý ráno se v pražské zoo narodilo oblíbené gueréze pláštíkové, zasloužilé matce Lucii, v pořadí již deváté mládě. Návštěvníci ho mohou již nyní obdivovat ve venkovním výběhu!

Samice Lucie se i tentokrát projevila jako vzorná a zkušená matka. Podle hlavního chovatele primátů Davida Valy své mládě po porodu očistila. Její potomek se zdá být v pořádku a byl u něj pozorován dobrý sací i úchopový reflex.

"V dopoledních hodinách jsme již Lucii sledovali ve venkovním výběhu, kde své mládě půjčovala ostatním členům skupiny. Toto chování je pro guerézy typické. Samice půjčuje hned v den porodu své mládě těm, kteří se podílí na jeho výchově. Jediný, kdo si mládě nebere, je chovný samec Katanga, který dohlíží na bezpečí rodiny, " vysvětlil David Vala. Návštěvníci se na mládě mohou přijít podívat do dolní části zoo, kde guerézy obývají jeden z Opičích ostrovů.

Související obsah

Gueréza pláštíková, známá též pod názvem habešská, je středně velká opice ze střední Afriky. Na výšku měří zpravidla něco málo přes 50 centimetrů, ocas pak mívá ještě klidně o dvě desítky centimetrů delší. Jedná se o vysoce společenské zvíře žijící v šesti až devítičlenných skupinách vedených jedním dospělým samcem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz