Domácí

Policisté porušili povinnosti, recividista jim pak skočil z 5. patra

Krajský soud potvrdil podmíněný trest pro policistu Jiřího Zemánka, který před třemi lety neuhlídal zadrženého recidivistu. Ten se vyvlékl z pout, která byla připevněná k zábradlí na chodbě policejní budovy, a vyskočil z pátého patra služebny u brněnského výstaviště. Policista se hájil, že za útěk nemůže, ale podle soudu porušil své povinnosti.

Zemánek je jeden z trojice policistů, kteří byli odsouzeni za neúspěšný pokus o útěk recidivisty. Zemánek ho podle obžaloby nedbale upoutal na chodbě a nechal ho o samotě. Toho obviněný využil a vyskočil z okna v pátém patře. U soudu tvrdil, že mu tento nápad policisté vnuknuli.

"Prostě mi to tak řekli, abych skočil," uvedl recidivista u soudu.
Na podezřelého chtěli kriminalisté nejspíš zatlačit, aby se doznal.

Když zjistili, že z okna opravdu vyskočil, začali podle svědků panikařit. Recidivista pád přežil a tvrdí, že ho policisté za trest mučili.

Všichni tři kriminalisté dostali podmíněné tresty. Zemánek se ale provinil jen tím, že podezřelého nehlídal. Nejvyšší soud nařídil nové projednání.

Související obsah

Ve čtvrtek ale stejně odešel s ročním podmíněným trestem a to znamená že stejně jako jeho odsouzení kolegové nemůže pracovat u policie.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz