Kočka

Kuriózní záchrana: V Přerově hasiči tahali z motoru auta kočku!

Kuriózní záchrana: V Přerově hasiči tahali z motoru auta kočku!
Zdroj: HZS Olomouckého kraje

Velmi netradiční záchrannou operaci za sebou mají přerovští hasiči. Ve čtvrtek vpodvečer vyjížděli vysvobodit kočku, která uvízla v motoru zaparkovaného auta a nedokázala se vlastními silami dostat ven.

"Oznamovatel v tísňovém hovoru ve čtvrtek krátce po půl sedmé večer požádal o pomoc s vyproštění uvězněné kočky v úzkém prostoru v motorové části auta na ulici Svépomoc v Přerově," popsal kuriózní výjezd mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Volající popsal, že když k autu přišel, slyšel hlasité mňoukání. Po otevření motoru muž zjistil, že z úzkého prostoru mu pohled opětuje kočka, nejspíš už hodně vysílená. Motorista se nejprve zvíře pokoušel osvobodit vlastními silami, ale to se mu nepodařilo. Proto zavolal na tísňovou linku.

"Hasiči po svém příjezdu odstranili kryt motoru a sací potrubí a za chvíli se jim podařilo šetrným způsobem bez nutných razantních postupů či poškození motoru unavené zvíře vytáhnout," doplnil Hošák.


Související obsah

Dodal, že podobné výjezdy jsou pro profesionální záchranáře pozitivní vzpruhou a dodávají jim energii ve chvíli, kdy musejí vyjet k vážnějším a tragičtějším případům.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz