Exekuce

Exekuce stále častěji dopadají na seniory a samoživitelky

Exekuce stále častěji dopadají na seniory a samoživitelky
Zdroj: Profimedia

České ekonomice se daří, nezaměstnanost už je řadu měsíců velmi nízká, ale na počtu exekucí se to pozitivně neprojevilo. Právě naopak - zadlužených Čechů stále přibývá.

A podle dat oddlužovacích firem i České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) padá do dluhové pasti stále víc důchodců a matek samoživitelek, píše páteční Právo.

Jednou z nich je i sedmadvacetileté Lenka, která žije sama s dvouletou dcerkou. Ta se nemusí popasovat jen s výchovou malého dítěte, ale také s dluhem, který jí zůstal na krku po bývalém příteli.

Lenka tak podle deníku patří do skupiny lidí, kteří naletěli a nyní splácejí dluhy, které nasekal někdo jiný. Žena prý věděla, že na tom její partner není s penězi nejlíp, přesto zažila šok, když přítel zmizel do zahraničí a ona pak ve schránce našla dopisy kvůli nesplaceným půjčkám. Pak na dveře zaklepali exekutoři.


Související obsah

V podobné situaci jako Lenka je i řada dalších lidí, potvrzují odborníci. A přibývá i seniorů v exekuci. V roce 2010 ČSSZ strhávala peníze z penzí 51 tisícům lidí, na konci loňského roku už to týkalo bezmála devadesát tisíc penzistů.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz