Důchodci

Důchodce bránil ženu před lupiči, jednoho zabil! Sebrala ho policie

Důchodce bránil ženu před lupiči, jednoho zabil! Sebrala ho policie
Zdroj: Policie

Brity pobouřilo zatčení důchodce, který se postavil dvěma lupičům. Při obraně své ženy i majetku pobodal jednoho z nich šroubovákem. Lupiči utekli, zraněný ale později zemřel, proto důchodce zatkla policie. Tisíce lidí teď podepisují petici za jeho zproštění viny.

Richard Osborn Brooks ležel ve středu s manželkou v posteli, když brzy ráno uslyšel neobvyklé zvuky. Do domu na jihovýchodě Londýna se vloupali dva muži s cílem ukrást cokoliv cenného, píše portál The Sun.

Jeden z nich byl ozbrojen šroubovákem a přinutil 78letého Richarda ke klidu, zatímco jeho komplic prohledával dům. Důchodci se ale podařilo muže přemoci a šroubovákem lupiče zřejmě několikrát bodnul. Oba muži pak z domu utekli, zraněný ale ztratil mnoho krve a zkolaboval na chodníku ve vedlejší ulici.

I přes rychlou pomoc sousedů i záchranářů lupič zraněním podlehl. Později byl identifikován jako 38letého Henry Vincent a pro Richarda si přišla policie. Postup kriminalistů vyvolal mezi Brity obrovskou vlnu nevole, a tak vznikla petice za seniorovo zproštění viny.

Petici už podepsaly tisíce lidí a důchodce byl mezitím do začátku května propuštěn na kauci, stále ho ale policie vyšetřuje. Podle sousedů je Richard zdvořilý, milý starý pán, který pečuje o svou ženu. Na jeho stranu se postavily i známé osobnosti, politici a odborníci.

 

Související obsah

"Mluvíme o zranitelném 78letém důchodci s postiženou ženou, do jehož domu se někdo vloupal. Proč je proboha vůbec vyšetřován?" ptá se poslanec Tim Loughton. "Není to jen absurdní, ale i nemorální, aby někoho, kdo bránil svou rodinu, vyšetřovala policie," řekl bývalý ministr obrany Gerald Howarth.

Britská média informují, že zemřelý Vincent pochází z rodiny kriminálníků. Několik jeho příbuzných si odpykává trest za loupeže a on sám byl hledán kvůli jinému případu. Údajně při svých loupežích cílil na starší, bezbranné lidi.

Vincentova sestřenice ale tvrdí, že to byl úžasný člověk. "Nevím, co se v tom domě stalo, ale vím, že můj bratranec je teď mrtvý. Henry, kterého jsem znala, byl milující muž a myslím, že se jen něco zvrtlo, rozhodně si ale nezasloužil smrt," uvedla žena, která si nepřála být jmenována, pro televizi BBC.

epa, TN.cz

K tématu Důchodci

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz