Nemocnice

Horor! Nemocnice Na Bulovce je v hrozném stavu, kritizují pacienti

Horor! Nemocnice Na Bulovce je v hrozném stavu, kritizují pacienti
Zdroj: facebook

Nespokojení pacienti kritizují špatný stav některých oddělení pražské Nemocnice Na Bulovce. Na zastaralý stav budov upozornil jeden z návštěvníků zařízení, který v noci navštívil tamní pohotovost. Nemocnice se však brání, se špatným stavem některých budov nemůže nic dělat.

Ve špatném stavu je zejména rozsáhlý pavilon č. 3, kde se nachází oddělení neurologie, oční ambulance, ORL, urologie a několik odborných poraden. Budova je v provozu už od roku 1931.

Pacientům vadí celkový stav několikapatrového zařízení. Lidé kritizují starý výtah, opadanou omítku na chodbách, nepřehledné a často zastaralé informační tabule, děravou příjezdovou cestu, a také nefunkční automaty.

Na zastaralé vybavení upozornil na internetu nespokojený otec, který v noci zavezl svoji dceru na pohotovost. "Jediné zařízení, které tu noc spolehlivě fungovalo, byl fungl nový automat na placení parkovného," napsal v příspěvku. Jeho fotografie z návštěvy nemocnice vyvolaly na facebooku velký ohlas.

Nemocnice Na Bulovce se však brání, se špatným stavem některých budov prý nemůže nic udělat. Za vše může složitá vlastnická struktura. "Jsme sice státní nemocnice, ale majetkově jsme zhruba ze tří čtvrtin vlastněni Hlavním městem Prahou. A to je celý kámen úrazu," řekl portálu TN.cz mluvčí nemocnice Martin Šalek.

Zmíněný pavilon č. 3 je totiž ve vlastnictví Hlavního města Prahy. Stát ani vedení nemocnice tak do budovy nemůžou investovat žádné finanční prostředky. Rekonstrukci by tak měl navrhnout a financovat pražský magistrát. "Vlastník má povinnost se o svoje věci starat," řekl mluvčí nemocnice.

Související obsah

Podobný problém je i u dalších budov v areálu nemocnice. Hlavní město tam vlastní dalších šest pavilonů. Ty v průběhu let spíše jen udržuje. "Jediná výrazná investice byla do pavilonu č. 8," řekl Šalek. Rekonstrukce několikapatrové budovy vyšla město na 400 milionů korun.

Portál TN.cz samozřejmě požádal o vyjádření i pražský magistrát, ten ale zatím neodpověděl.

jva, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz