Pes

Bulteriér v Brně zakousl křížence. Jeho majitelka skončila ve špitále

Bulteriér v Brně zakousl křížence. Jeho majitelka skončila ve špitále
Zdroj: Profimedia

Smutně skončilo pondělní ranní venčení psů v Brně. Rozzuřený bulteriér tady zakousl malého křížence. Poranil také majitelku psa, která skončila v nemocnici.

O pravdivosti přísloví, že opatrnosti není nikdy nazbyt, se v brněnské městské části Bystr přesvědčil majitel stafordširského bulteriéra. Svému psovi nasadil náhubek a nechal ho volně běhat.

To ale neměl dělat, o chvíli později totiž z dálky uviděl, že se jeho pes přiblížil k menšímu kříženci a začal na něj vrčet. "Poté se údajně bulteriér náhle zbavil náhubku a kousl menšího psa do krku a zardousil ho," uvedl mluvčí strážníků Pavel Šoba. Malý pejsek, který měl v tu chvíli náhubek a byl na vodítku, neměl šanci přežít.

V útoku s tragickými následky bulteriérovi nedokázal zabránit ani majitel, který se údajně snažil psa přivolat k sobě, ani majitelka křížence, která se pokoušela od sebe zvířata odtrhnout. Sama byla při útoku zraněna.

Související obsah

"Po incidentu měla tržné poranění na ruce, které přivolaní zdravotníci ošetřili a převezli ženu do nemocnice," doplnil Šoba. Podle majitele bulteriéra prý pes v minulosti nikdy nic podobného neudělal a poslouchal na slovo. Případ bude mít dohru ve správním řízení.

mom, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz