Generální ředitel

Šéf OBI a KiK trénoval v Alpách na závod. Slehla se po něm zem

Šéf OBI a KiK trénoval v Alpách na závod. Slehla se po něm zem
Zdroj: Profimedia

Známý německý podnikatel Karl-Erivan Haub beze stopy zmizel nedaleko Matterhornu na italsko-švýcarském pomezí. Signál jeho mobilu zachytili naposledy v sobotu večer. Pátrání komplikuje špatné počasí.

Haub je výkonným ředitelem skupiny Tengelmann, do které patří mimo jiné také hobbymarkety OBI či prodejny textilu KiK. V sobotu odpoledne měl domluvenou schůzku ve švýcarském Zermattu, tam už ale nedorazil. Podle deníku Blick pak rodina okamžitě zalarmovala policii.

58letý podnikatel je podle německých médií vášnivý skialpinista. V době, kdy se ztratil, prý trénoval na prestižní závod Patrouille des Glaciers (Ledovcová hlídka). Jedná se o závod trojic, který je dlouhý asi 53 kilometrů a pořádá se ve Švýcarsku. Haub se ho účastnil posledních několik let, letos se má konat 17. dubna.

Související obsah

Signál z Haubova mobilního telefonu naposledy zachytili v sobotu večer, od té doby o podnikateli nikdo nemá žádné zprávy. Rodina neváhá na jeho záchranu vynaložit velkou částku. Podle italské horské služby je ale pátrání velmi složité – důvodem je špatná viditelnost a nebezpečí lavin.
 

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz