Umírající

Muž zkolaboval na ulici, zatímco umíral, zloděj mu ukradl 80 tisíc

Muž zkolaboval na ulici, zatímco umíral, zloděj mu ukradl 80 tisíc
Zdroj: Profimedia

Ani to, že jde o pacienta ve velmi vážném stavu, který leží v nemocnici, nezabránilo zlodějům v tom, aby muže připravili o velkou část úspor. Že mu někdo vysál z účtu 80 tisíc, zjistila dcera seniora ze Zlínska až poté, co muž zemřel. Okradení jim ale velmi usnadnil, na platební kartu si napsal PIN.

Na policisty se dcera okradeného seniora obrátila v prosinci loňského roku. Pětatřicetiletá žena ze Zlína otrokovickým kriminalistům nahlásila, že z účtu jejího otce kdosi vybral 80 tisíc korun.

"Její otec pár dní předtím upadl před domem v Otrokovicích, kde bydlí, záchranáři ho odvezli do nemocnice. Po devíti dnech strávených v nemocnici zemřel. Jeho dcera nenašla v osobních věcech otce platební kartu," uvedla mluvčí zlínských policistů Monika Kozumplíková.

Žena se proto vypravila do banky, aby kartu nechala zablokovat. Právě tam se dozvěděla, že z účtu jejího otce zmizelo během jeho devítidenního pobytu v nemocnici 80 tisíc korun. Najít pachatele nebylo snadné.

"Výpisy z bank prokázaly, že se někdo za devět dnů celkem 24krát pokusil o výběr finančních prostředků z bankomatů různých bankovních institucí v Otrokovicích. Podařilo se mu to v osmi případech, další pokusy o výběr byly zablokovány. Z některých kamerových záznamů bylo policistům jasné, kdo je zlodějem," prozradila Kozumplíková.

Podezřelý totiž pro policisty nebyl žádnou neznámou. Sedmačtyřicetiletého muže si předvolali a na služebně se k výběrům přiznal. Policistům tvrdil, že jej s prosbou o výběr peněz z karty požádal neznámý muž. Za každou transakci ve výši od 4 do 15 tisíc dostal zadržený 2 tisíce korun.

Související obsah

Policisté jsou tak s vyšetřováním teprve v polovině. Musí ještě zjistit, kdo zesnulému ukradl platební kartu a dal ji druhému muži, ať z ní vybírá peníze. Zadrženému hrozí dva roky ve vězení.

Své okradení ale pachatelům zesnulý senior velmi usnadnil. "Měl na své platební kartě uvedený PIN kód," dodala policejní mluvčí Kozumplíková.

vbo, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz